RC Plane E-flite Turbo Timber Evolution 1.5m BNF Basic

product code: EFL105250
producer:E-FLITE
329.00€
Free!
Add to favourites Add to comparison
RC Plane E-flite Turbo Timber Evolution 1.5m BNF Basic

Click on the photo to enlarge it

small_photosmall_photosmall_photo
FULL DESCRIPTION

Zawartość zestawu

Zestaw zawiera gotowe elementy modelu RC samolotu E-Flite Turbo Timber Evolution BNF Basic z zainstalowanymi komponentami: E-flite silnik trójfazowy BL10 800obr/V, Spektrum Smart regulator Avian 60A BL 3S-6S, 6szt Spektrum serwo A370 9g MG oraz śmigło. Zainstalowany odbiornik RC Spektrum AR637TA. Klapy i sloty krawędzi natarcia skrzydła, podwozie. W zestawie znajdują się również E-flite pływaki dla Timber 1.5m dla lądowania na wodzie.

Uwaga: Odbiornik AR637TA, który jest w modelu i ma zainstalowane ustawienia dla Turbo Timber Evolution, nie jest sprzedawany jako część zamienna. Zastąpić go można Spektrum odbiornikiem AR637T DSM2/DSMX 6CH AS3X z telemetriią, który można zaprogramować za pomocą aplikacji Spektrum Programmer.

 

Turbo Timber Evolution jest wielozadaniowym sportowym modelem RC samolotu o rozpiętości 1.5m z zainstalowanym napędem i elektroniką. Napędza go silnik trójfazowy 10BL 800Kv z regulatorem Spektrum Avian 60A, kompatybilnym z LiPol 3S-4S i dzięki takiej kombinacji jest model w stanie wystartować i wylądować dosłownie na metrze. Duże koła umożliwiają wystartowanie i lądowanie w trawie. W kadłubie jest zainstalowany odbiornik Spektrum AR637TA ze stabilizacją AS3X i opcjonalnym systemem SAFE dla początkujących. Zestaw jako bonus zawiera komplet pływaków dla startu i lądowania na powierzchni wody! Zainstalowane oświetlenie.

 

Oznaczenie Timbera Evolution nie jest przypadkowe, rozwój kontynuowany jest w nowym produkcie, w którym na pierwszy rzut oka przyciąga zdejmowana pokrywa przedniej części kabiny, pod którą znajduje się przestronna komora, mieszcząca akumulatory 3S 2200mAh aż do 4S 5000mAh. Co jest mniej widoczne, ale bardzo ważne, to mocniejsze mocowanie podwozia, które wydajniej tłumi uderzenia oraz zamontowane są również duże koła z dużymi oponami. Dalszą nowością jest nowy odbiornik Spektrum AR637TA z telemetrią i pełnym zasięgiem oraz zaawansowaną technologią DSMX®, łatwe latanie z innowacyjną i opcjonalną ochroną położenia w locie SAFE® Select.

 

 

Własności modelu RC samolotu Turbo Timber Evolution

 • Sportowy wielozadaniowy model z niesamowitymi własnościami STOL
 • Duża pokrywa na górnej stronie kadłuba dla akumulatora napędowego aż 4S 5000mAh
 • Funkcjonalne klapy oraz opcjonalne sloty
 • Mocniejsze amortyzowane podwozie z dużymi kołami Tundra
 • Realistyczny styl EDO styl pływaków z dwoma sterami
 • Makietowe oświetlenie LED, światła lądowania, nawigacyjne i stroboskopowe
 • Lekki i bardzo wytrzymały materiał Z-Foam, przemyślana konstrukcja
 • Odbiornik AS3X® AR637TA z opcjonalną technologią SAFE®
 • Regulator Spektrum Avian 60A
 • Mocny trójfazowy silnik 10BL
 • Sześć zainstalowanych cyfrowych mini serw z metalową przekładnią SA370
 • Model kompatybilny z LiPol 3-4S
 • Szybki i łatwy montaż - nie wymaga klejenia
 • Dwudzielne skrzydło z węglowym łącznikiem
 • Do dyspozycji jest również wersja PNP, która nie zawiera odbiornika

 

Ekskluzywna technologia

Samolot RC Turbo Timber® Evolution 1,5m jest wyposażony w ekskluzywne technologie Spektrum™ AS3X® i SAFE® Select. AS3X jest 3-osiową stabilizacją elektroniczną dla eliminacji wpływu wiatru i turbulencji, dzięki której wydaje się, że leci się dużo większym samolotem. Opcjonalne zastosowanie funkcji SAFE Select oferuje wybór limitu nachylenia, z jednoczesnym automatycznym samopoziomowaniem, które można załączyć i wyłączyć prostym przełączeniem przełącznika! Jeśli funkcja SAFE Select nie będzie używana, po prostu należy sparować odbiornik w standardowy sposób i aktywne pozostanie tylko 3-osiowe gyro AS3X.

 

Technologia SMART

Basic Turbo Timber® Evolution jest wyposażony w ekskluzywny regulator Spektrum™ SMART Avian™ 60A, który oferuje w casie lotu szereg danych telemetrycznych, powiązanych z systemem zasilania w czasie rzeczywistym, wraz z obrotami silnika, prądem, napięciem akumulatora i innymi za pośrednictwem kompatybilnych odbiorników Smart z telemetria (jak np. AR637TA zainstalowany w wersji BNF Basic) i nadajników, wyposażonych w Spektrum AirWare™ (np. DX6e i 8e, DX6 G2/G3 i 8G2, DX9, NX6, NX8 i NX10, iX12, iX20). Posiada również funkcję odwrócenia kierunku pracy regulatora do opcjonalnego zastosowania, która oferuje szybkie zatrzymanie na ziemi, cofanie itp.

 

Pływaki w zestawie

Dla miłośników hydroplanów, do użytkowania na akwenach wodnych, w zestawie zawarty jest zestaw pływaków. Po krótkim montażu można cieszyć się lataniem nad powierzchnią jeziora lub stawu. Dzięki własnościom STOL start jest możłiwy również tam, gdzie większość modeli tej wielkości już nie potrafi. Mocniejsze wzmocnione mocowanie w kadłubie i podwozie tłumiące uderzenia, wyposażone w duże nadwymiarowe koła i opony w stylu tundra pochłaniają nierówności gorszych powierzchni i zapewniają doskonałe wparcie. W zestawie pływaków znajdują się dwa stery dla bezpiecznego sterowania na wodzie.

 

 

STOL (Short Takeoff and Landing)

Skrzydło modelu samolotu Turbo Timber® Evolution jest zaprojektowane dla własności STOL (krótki start i lądowanie), dlatego ma zainstalowane funkcjonalne klapy szczelinowe, a w zestawie znajdują się również opcjonalne sloty na krawędź natarcia skrzydła dla jeszcze wolniejszego lotu. Te własności, wraz z lekką konstrukcją i wydajnym silnikiem trójfazowym, umożliwiają wystartowanie dosłownie na metrze.

 

 

Wydajna trójfazowa jednostka napędowa

W modelu zainstalowano trójfazowy napęd składający się z regulatora SMART Spektrum™ Avian™ 60A wraz ze specjalnie dobranym silnikiem trójfazowym oraz 3-łopatowym śmigłem, które zapewniają wystarczający ciąg z akumulatorem 3S LiPol lub wysoką moc do akrobacji z akumulatorem LiPol 4S bez potrzeby jakichkolwiek modyfikacji lub ustawień. Zaletą jest dostęp do kadłuba po zdjęciu pokrywy ulokowanej w górnej części przed skrzydłem i większa przestrzeń na akumulator, co umożliwia zastosowanie akumulatora LiPol od 3S 2200mAh, aż do 4S 5000mAh, aby było możliwe osiągnięcie szerokiej skali mocy i czasu lotu.

 

 

Lekki i wytrzymały szkielet modelu

Turbo Timber Evolution ma kompozytową wzmocnioną konstrukcję z pustym rdzeniem ze sztywnej pianki EPO oraz węglowymi wzmocnieniami, z tego powodu model jest niezwykle lekki i jednocześnie jest zapewniona wysoka sztywność konstrukcji i wytrzymałość. Skrzydło jest osadzone niezawodnymi cyfrowymi serwami 9g z metalową przekładnią.

 

 

Zainstalowane oświetlenie modelu

Model wygląda w locie jak żywy, dzieki realistycznym światłom LED lądowania, nawigacyjnym i stroboskopowym, które są już zainstalowane i zasilane z akumulatora napędowego.

 

 

Łatwy montaż

Do montażu modelu samolotu RC Turbo Timber nie potrzeba żadnego kleju, ponieważ montaż wykonuje się tylko kilkoma śrubami, dlatego Turbo jest przygotowany do lotu w czasie krótszym, niż potrzeba na naładowanie akumulatora. Dwudzielne skrzydło ułatwia transport i przechowywanie.

 

Elektronika odbiornika modelu jest wyposażona w stabilizację elektroniczną AS3X, która oferuje najwyższy poziom precyzji i stabilizacji w locie. Chodzi o całkowicie nowe wrażenia z lotu dzięki najnowszej technologii, która potrafi prowadzić model prosto jak po sznurku. Mikroprocesor na podstawie informacji z 3-osiowego żyroskopu ciągle utrzymuje położenie samolotu za pomocą lotek, steru kierunku i wysokości w stałej orientacji do czasu, aż za pomocą nadajnika otrzyma komendę do zmiany pozycji modelu.

Dla niezbyt doświadczonych pilotów lub dla chcących mieć zapewniony większy poziom bezpieczeństwa, albo dla początkowego zapoznania się z modelem, można aktywować opcjonalną technologię SAFE Select, która jest zintegrowana w odbiorniku. Nie wymaga się żadnego programowania, po prostu wystarczy sparować odbiornik z SAFE lub bez niego, a w przypadku wyboru SAFE ustawić przełącznik, którym można funkcję wyłączać i włączać. Funkcja SAFE zabezpieczy położenie w locie tym, że ogranicza skrajne limity w locie nachylenia i przechylenia. Aktywna jest również stabilizacja elektroniczna, przy przywróceniu drążków nadanika do neutrum model wyrówna się do lotu poziomego.

 

Polecamy zakup

Złożenie modelu dzięki gotowym elementom modelu z zainstalowaną elektroniką jest stosunkowo szybkie. Do dokończenia polecamy zakup 6+ kanałowego nadajnika RC Spektrum DSMX®/DSM2® oraz akumulatora napędowego LiPol 2200- 4000mAh 3S 11,1V lub 4S 14,8V z konektorem IC3/EC3 oraz odpowiedniej ładowarki LiPol.,

 

 

Zalecane nadajniki Spektrum

Do sparowania modeli w wersji BNF polecamy nowoczesne programowalne nadajniki SPEKTRUM:

 • 6-kanałowy nadajnik klasy DX Spektrum DX6e DSMX z telemetrią, 250 modeli w pamięci.
 • 6-kanałowy nadajnik klasy NX Spektrum NX6 DSMX z najnowszymi trendami, kompatybilnością z Technologią Smart, portem USB i możliwością połączenia WiFi .
 • 8-kanałowy nadajnik klasy NX Spektrum NX8 DSMX z najnowszymi trendami, kompatybilnością z Technologią Smart, portem USB i możliwością połączenia WiFi .

 

Polecane akumulatory

Do zasilania modelu polecamy akumulator napędowy LiPol z 3 lub 4 ogniwami (11.1V, 14.8V).

 • Do zwykłego latania akumulator LiPol Spektrum SMART LiPol 11.1V 2200mAh 30C IC3 z technologią Smart.
 • Dla dłuższego czasu lotu akumulator LiPol Spektrum Smart LiPol 11.1V 3200mAh 30C IC3 z technologią Smart.
 • Dla maksymalnej mocy i dla akrobacji akumulator LiPol Spektrum Smart LiPol 14.8V 2200mAh 50C IC3 z technologią Smart

Akumulatory Spektrum z technologią Smart obecnie przedstawiają najnowocześniejszy i najbezpieczniejszy sposób ładowania akumulatorów.

Users reviews
Ask for this product:

If description is not sufficient for You, please send us a question about this product. We will reply as soon as possible.

Your e-mail:
This field is required for placing an order.
Question:
This field is required for placing an order.
fields marked with - This field is required for placing an order. - are required
Recommend this product:

If You want to tell Your friend about this product, please use the form below.

To:
This field is required for placing an order.
To add more e-mail addresses, remember to separate them by comma
Signature:
This field is required for placing an order.
Content:
This field is required for placing an order.
fields marked with - This field is required for placing an order. - are required
This page uses cookie files to provide its services in accordance to Cookies Usage Policy. You can determine conditions of storing or access to cookie files in your web browser.
Close
pixel